Aa-landen

Nieuwtjes, nieuws en foto's uit de wijk Aa-landen in Zwolle

Pagina's

  • Startpagina
  • WELKOM
  • AGENDA
  • FOTO-ALBUMS

donderdag 29 maart 2018

Alsnog Boomfeestdag in de Aa-landen

Aa-landen: Ruim 100 leerlingen van intergraal kindcentrum De Wieden hebben vandaag samen 35 bomen geplant rondom de vijver in het park aan de Maaslaan, en aan de overkant van de weg bij de Waallaan.
Het startsein werd om 11.30 uur gegeven door wijkwethouder Michiel van Willigen. Met drie leerlingen plantte hij de eerste boom (een notenboom) in het park langs het Koppelspad. Daarna gingen de kinderen in groepjes samen de bomen planten.





 De datum van de Boomfeestdag 2018 in Zwolle is een afwijking van de landelijke viering. In 2018 werden op woensdag 21 maart de gemeenteraadsverkiezingen gehouden. Dit is op de derde woensdag in maart en dus traditioneel ook de dag van de Nationale Boomfeestdag. Vanwege de verkiezingen is de Boomfeestdag een week vervroegd naar 14 maart, zodat op ludieke wijze bij de lokale overheid aandacht kan worden gevraagd voor bomen/Boomfeestdag in het gemeentelijk groenbeleid. Door de vorstperiode ervoor is het niet gelukt om deze dag bomen te planten. Daarom is de Boomfeestdag in Zwolle uitgesteld naar donderdag 29 maart.

De organisatie van de Boomfeestdag in Zwolle ligt in handen van de gemeente Zwolle in samenwerking met ROVA.











Gepost door Ank op 16:27
Dit e-mailen Dit bloggen!Delen via XDelen op FacebookDelen op Pinterest
Labels: Algemeen, Gemeente, Onderwijs

zaterdag 24 maart 2018

Magic Circus komt!

Aa-landen: Magic Circus, het Nederlands Stadscircus, raast door de grote steden. Voor het eerst verblijdt Zwolle’s favoriete Stadscircus tussen 4 en 15 april niet één, maar drie Hanzestadwijken met hun komst: Stadshagen, Aa-landen en Zwolle-Zuid. Kijk hier voor ticket

De nieuwe voorstelling: “Hoe dan?!” daarin is alles veilig en safe, dankzij beveiliger Dave. Hij bewaakt de Magic Dome met zijn eigenwijze waakhonden. Gelukkig maar, want een clown die onderweg is naar Tirol, verdachte pakketjes, levende koffers en krachtpatsers uit het Osmeens Staatscircus moet je goed in de gaten houden. Tussen 4 en 15 april schittert het circus in het Twistvlietpark, bij het Jo van Marle Sportpark én aan de Merwedelaan nabij het Meander college.

Waar andere circussen blijven hangen in 250 jaar oude oubollige tradities met veren en zwaar geschminkte ‘enge’ clowns is het Magic Circus nieuwe wegen ingeslagen. Circus met een knipoog en zelfs door adviseurs van het Fonds Podiumkunsten omschreven als de ultieme mengvorm van traditioneel en nieuw circus. Dat merk je ook. Dit is een circus dat waar de ouders ook van genieten. Of zoals Magic Circus het zelf omschrijft: ‘Onze show is ook leuk voor kinderen.’

Magic Circus Zwolle

‘Hoe Dan?!’ biedt 100 minuten eigentijds circusvermaak inclusief pauze. Vliegende piccolo’s, evenwichtskunsten, handstanden, stoutmoedige evoluties aan de strapaten en zelfs de waakhonden blijken multifunctioneel geschoold. Een Belgisch mini-paardje demonstreert zijn kleurkennis terwijl clown Jofri, de beste clown van Nederland (zonder enge schmink) verbluft, vertedert en vermaakt met subtiele goocheltrucs en zijn komische talent. Vol trots presenteert Magic Circus de luizenmoeder Esmeralda. Maar mogen luizen nog wel schitteren in de circuspiste? Esmeralda zelf is wild enthousiast, maar kwalificeert haar dat als ‘wild dier’? Moet er nagevraagd worden wat de Tweede Kamer vind van een luizenbaan? Of besluit het hooggeëerd publiek tot het collectief negeren van Den Haag zodat Esmeralda op kan treden? Er durft toch niemand van de politiek te komen. De circusdirecteur laat dit jaar namelijk een leugendetector los op het publiek, zodat eerlijkheid en rechtschapenheid kunnen zegevieren. Hoe Dan?! Je beleeft het in Nederlands favoriete Stadscircus.

Locaties en tickets
STADSHAGEN | Twistvlietpark – woensdag 4 t/m zondag 8 april
ZUID | Jo van Marle Sportpark – dinsdag 10 & woensdag 11 april
AA-LANDEN | Merwedelaan/Dobbe – vrijdag 13 t/m zondag 15 april

Vrijdag de 13e april is een geluksdag voor alle Zwollenaren. Dan kost een kaartje voor alle rangen slechts € 13,- per persoon! Voel de magie en betast de betovering van het Magic Circus. Mis het niet!
Voorstellingen starten altijd om 16.00 uur. De voorverkoop bij iedere vestiging van Primera of via www.magic-circus.nl stopt 180 minuten voor de voorstelling. Daarna is er enkel nog kaartverkoop aan de circuskassa vanaf 15.00 tot 16.00 uur. De entreeprijzen liggen tussen de €12,- en €19,- afhankelijk van leeftijd en zitplaatscategorie. Bij diverse winkels en online zijn kortingsbonnen van € 3,- te vinden.

Magic Circus Zwolle
Gepost door Ank op 14:34
Dit e-mailen Dit bloggen!Delen via XDelen op FacebookDelen op Pinterest
Labels: Algemeen

donderdag 22 maart 2018

Auto's uitgebrand

Aa-landen: Drie zwartgeblakerde wrakken zijn de stille getuigen van wat er zich vannacht heeft afgespeeld aan de Tijnje. Rond half vijf werden de bewoners ruw gewekt door lawaai en vlammen. Het bleek dat er een aantal auto's op de parkeerplaats in brand stonden. Een van de bewoners heeft hierop snel de politie en de brandweer gealarmeerd.

Door de brand zijn 3 auto's total loss verklaard. De technische recherche zal in de loop van de dag onderzoek doen naar de oorzaak van de brand.
Gepost door Ank op 10:21
Dit e-mailen Dit bloggen!Delen via XDelen op FacebookDelen op Pinterest
Labels: Algemeen, Politiebericht

vrijdag 16 maart 2018

Inzameling voor tovertafel Frion

 Aa-landen: Samen met begeleiders van Frion zamelen cliënten geld in voor een Tovertafel bij dagcentrum De Golfslag in de Zwolse wijk de Aa-landen. Daarnaast zoeken zij sponsoren en donateurs. De Tovertafel verleidt cliënten om in beweging te komen door middel van speelse interactieve lichtprojecties. Het resultaat? Plezier, beweging, levendigheid en gezelligheid. Voor elke cliënt is de Tovertafel van toegevoegde waarde: de een doet actief mee, terwijl een ander (op afstand) mee beleeft.


Frion De Golfslag in actie voor Tovertafel

Begeleider Stephanie Dekker: “Cliënten willen heel graag een Tovertafel. Aan de Tovertafel kun je dingen sámen doen. Het activeert je, helpt je bewegen en je kunt het samen met je begeleider doen. Maar een Tovertafel kost ruim 7000 euro. Daarom hebben we samen met cliënten allerlei acties bedacht om het benodigde bedrag bij elkaar te krijgen. Zo zamelen we lege flessen in. Op 30 maart houden we 13.30-15.30 uur een voorjaarsmarkt inclusief sponsorloop. En we zijn een crowdfundactie op internet gestart. Via http://activecues.com/crowdfunding/frion-de-golfslag  hopen we dat particulieren en bedrijven ons willen sponsoren. Want alle beetjes helpen.”

De Tovertafel is een kastje dat aan het plafond wordt gehangen, boven een tafel. Hierin zitten onder andere een hoge kwaliteit beamer, infraroodsensoren, luidspreker en processor waarmee de spellen op tafel worden geprojecteerd. De spellen zijn uniek door het volwassen karakter en de toegankelijkheid voor mensen met verschillende ontwikkelingsniveaus. De kleurrijke projecties reageren op hand- en armbewegingen. Zo kunnen de cliënten zelf spelen met het licht.
Gepost door Ank op 11:14
Dit e-mailen Dit bloggen!Delen via XDelen op FacebookDelen op Pinterest
Labels: Algemeen

Ouder & Kind café in Stroomdal

Aa-landen: Op vrijdag 23 maart om 10.00 uur start Prokino Stroomdal het ouder & kind café in basisschool Stroomdal aan de Botlek 56 in Zwolle. In dit café kunnen ouders van jonge kinderen uit de wijken Aa-landen en Dieze ervaringen delen en tips uitwisselen.

Het ouder & kind café vindt maandelijks plaats op een vrijdagochtend van 10.00 – 11.30 uur. Bij ieder café zijn professionals aanwezig om vragen over opgroeien en opvoeden te beantwoorden. Naast ouders van jonge kinderen zijn ook aanstaande ouders, grootouders en oppassouders welkom.

Terwijl de ouders met elkaar in gesprek gaan, is er voor de kleintjes tot 4 jaar volop ruimte om samen te spelen onder begeleiding van pedagogisch medewerkers. De volgende data voor het ouder & kind café zijn vrijdag 20 april 2018, vrijdag 25 mei 2018 en vrijdag 29 juni 2018.

Bel of mail voor meer informatie over de ouder & kind café met Anja Pierik van Prokino kinderopvang: 06 4459 1579 of stroomdal@prokino.nl
Gepost door Ank op 11:04
Dit e-mailen Dit bloggen!Delen via XDelen op FacebookDelen op Pinterest
Labels: Algemeen, Onderwijs

zaterdag 10 maart 2018

Creatiefbeurs S.W.A. goed bezocht

Aa-landen: Voor het eerst organiseerde de Stichting Wijkgemeenschap Aa-landen een creatiefbeurs in het voorjaar. Na een wat rustige start wisten veel mensen de beurs te vinden. Een uitgebreid en gevarieerd aanbod van zelfgemaakte producten werd te koop aangeboden. Dat het over een paar weken Pasen is was ook duidelijk merkbaar. Een foto-impressie:


















Gepost door Ank op 19:54
Dit e-mailen Dit bloggen!Delen via XDelen op FacebookDelen op Pinterest
Labels: S.W.A.

donderdag 8 maart 2018

Asfalteringswerkzaamheden Eemlaan-Scheldelaan vertraagd

Aa-landen: De weersomstandigheden van de voorgaande twee weken hebben er toe geleid dat het asfalteren van de Eemlaan en aansluitend de aanleg van het plateau Eem- Scheldelaan niet op de geplande data uitgevoerd konden worden.

De gemeente heeft nu een nieuwe datum voor de aanleg van het asfalt in de Eemlaan geprikt en wel de nacht van 17 op 18 april 2018.
Gepost door Ank op 17:39
Dit e-mailen Dit bloggen!Delen via XDelen op FacebookDelen op Pinterest
Labels: Algemeen, Gemeente

woensdag 7 maart 2018

Start bouw hofwoningen Reggelaan



Aa-landen: Met het onthullen van het bouwbord gaven directeur-bestuurder Evert Leideman deltaWonen en wethouder Eefke Meijerink het startsein voor de bouw van 18 hofwoningen aan de Reggelaan .

Bouw woningen Reggelaan gestart


De levensloopbestendige woningen hebben naast de woonkamer en keuken een slaapkamer en douche op de begane grond. Op de 1e verdieping is een ruime zolder. Deze hofwoningen zijn zeer geschikt voor senioren met een 1- en 2 persoonshuishoudens. De woningen liggen aan een binnenhofje die is voorzien van een aangelegde tuin. De woonkamer is gericht naar het binnenhofje. Hofwonen betekent vaak meer contact en verbondenheid met buurtgenoten. Door een gemeenschappelijke tuin met hieromheen de woningen kunnen bewoners elkaar makkelijk opzoeken als zij behoefte hebben aan gezelschap. Wie wat ouder is, kan hier dus prima wonen. ”
De woningen zijn zeer energiezuinig en krijgen een energie-index van 0,36. Naast goede spouwmuur, dak- en vloerisolatie worden er op de daken zonnepanelen geplaatst en krijgen de woningen energiezuinige installaties. Dat heeft een positief effect op de woonlasten die nagenoeg gelijk blijven.

DeltaWonen wil dat woningen passend bewoond worden. Een huis moet passend zijn qua inkomen, leeftijd, huishoudgrootte en leefstijl. Daarom kijken we per project of we doorstroom kunnen bevorderen. Senioren die een eengezins- huurwoning achterlaten van een Zwolse corporatie kunnen voorrang krijgen binnen dit nieuwbouwproject. De huurwoning die zij achterlaten mag niet duurder zijn dan €710,00. Bij elk nieuwbouwproject wordt opnieuw bepaald bij welke groep woningzoekende huurders we het nieuwbouwproject extra onder de aandacht brengen.

Door de nieuwbouw aan de Reggelaan is het speelplein bij de voormalige school weggevallen. De provincie stelt een subsidie van ruim 90.000 euro beschikbaar voor de inrichting van een nieuw trapveld later dit jaar.

De bouw van de huurwoningen en appartementen is onderdeel van de versnellingsactie sociale huurwoningen waarin de gemeente Zwolle en deltaWonen op 14 locaties in de stad tot en met 2019 versneld 445 extra sociale huurwoningen bouwen. Het doel is de wachttijd voor sociale huurwoning gelijk te houden, als niet te verkorten. 

Gepost door Ank op 10:16
Dit e-mailen Dit bloggen!Delen via XDelen op FacebookDelen op Pinterest
Labels: Algemeen

maandag 5 maart 2018

Creatiefbeurs in De Bolder

Aa-landen: Stichting wijkgemeenschap Aa-landen organiseert op zaterdag 10 maart een Creatiefbeurs. Tussen 9.30 en 16 uur is De Bolder plaats van actie. Dan worden daar tal van handgemaakte spullen te koop aangeboden, zoals keramiek, sieraden, haakwerk, voorjaarskransen, jam, quilten, houtwerk en nog veel meer. Het belooft weer een gezellig trefpunt te worden waar voor elke beurs wel iets moois te koop is. Toegang is gratis.






Gepost door Ank op 23:39
Dit e-mailen Dit bloggen!Delen via XDelen op FacebookDelen op Pinterest
Labels: S.W.A.

IVN wandeling Aa-park

Aa-landen: Op zondag 18 maart is er een IVN wandeling in de wijk Aa-landen. Het Aa-park ligt aan weerzijden van het riviertje de Westerveldse Aa.

Het is een van de ‘groene vingers’ van Zwolle, waarmee de stadswijk Aa-landen en het groene buitengebied op een natuurlijke manier met elkaar worden verbonden. De oorspronkelijke loop van dit riviertje met de oevers is behouden. Tijdens de wandeling laten de natuurgidsen de natuurwaarde van dit riviertje en het Aa-park ontdekken.

De wandeling duurt anderhalf tot twee uur en is geschikt voor jong en oud. De start is om 14.00 uur bij OBS De Werkschuit aan de Rijnlaan 20. Vooraf aanmelden is niet nodig. Een vrijwillige bijdrage voor IVN wordt op prijs gesteld. Meer informatie is te vinden op www.ivnzwolle.nl.
Gepost door Ank op 23:25
Dit e-mailen Dit bloggen!Delen via XDelen op FacebookDelen op Pinterest
Labels: Algemeen
Nieuwere posts Oudere posts Homepage
Abonneren op: Posts (Atom)

Labels

  • Aakwaa (6)
  • Aaweide (21)
  • Algemeen (506)
  • Dobbe (9)
  • Eemhoeve (39)
  • Gemeente (79)
  • Huttendorp (28)
  • Onderwijs (67)
  • Politiebericht (137)
  • S.W.A. (148)
  • Sport (31)
  • Winkelcentrum (33)

Blogarchief

  • ►  2021 (31)
    • ►  november (2)
    • ►  september (6)
    • ►  augustus (4)
    • ►  juli (3)
    • ►  juni (4)
    • ►  mei (3)
    • ►  april (3)
    • ►  maart (3)
    • ►  februari (1)
    • ►  januari (2)
  • ►  2020 (58)
    • ►  december (5)
    • ►  november (4)
    • ►  oktober (6)
    • ►  september (6)
    • ►  augustus (4)
    • ►  juli (4)
    • ►  juni (5)
    • ►  mei (8)
    • ►  april (3)
    • ►  maart (6)
    • ►  februari (4)
    • ►  januari (3)
  • ►  2019 (89)
    • ►  december (8)
    • ►  november (4)
    • ►  oktober (6)
    • ►  september (5)
    • ►  augustus (5)
    • ►  juli (7)
    • ►  juni (8)
    • ►  mei (7)
    • ►  april (10)
    • ►  maart (9)
    • ►  februari (5)
    • ►  januari (15)
  • ▼  2018 (100)
    • ►  december (9)
    • ►  november (15)
    • ►  oktober (7)
    • ►  september (14)
    • ►  augustus (10)
    • ►  juli (4)
    • ►  juni (7)
    • ►  mei (3)
    • ►  april (8)
    • ▼  maart (10)
      • Alsnog Boomfeestdag in de Aa-landen
      • Magic Circus komt!
      • Auto's uitgebrand
      • Inzameling voor tovertafel Frion
      • Ouder & Kind café in Stroomdal
      • Creatiefbeurs S.W.A. goed bezocht
      • Asfalteringswerkzaamheden Eemlaan-Scheldelaan vert...
      • Start bouw hofwoningen Reggelaan
      • Creatiefbeurs in De Bolder
      • IVN wandeling Aa-park
    • ►  februari (10)
    • ►  januari (3)
  • ►  2017 (111)
    • ►  december (10)
    • ►  november (10)
    • ►  oktober (8)
    • ►  september (8)
    • ►  augustus (12)
    • ►  juli (8)
    • ►  juni (8)
    • ►  mei (16)
    • ►  april (13)
    • ►  maart (8)
    • ►  februari (4)
    • ►  januari (6)
  • ►  2016 (107)
    • ►  december (11)
    • ►  november (5)
    • ►  oktober (12)
    • ►  september (25)
    • ►  augustus (3)
    • ►  juli (6)
    • ►  juni (3)
    • ►  mei (8)
    • ►  april (6)
    • ►  maart (17)
    • ►  februari (6)
    • ►  januari (5)
  • ►  2015 (96)
    • ►  december (10)
    • ►  november (9)
    • ►  oktober (2)
    • ►  september (12)
    • ►  augustus (4)
    • ►  juli (8)
    • ►  juni (9)
    • ►  mei (10)
    • ►  april (8)
    • ►  maart (12)
    • ►  februari (8)
    • ►  januari (4)
  • ►  2014 (105)
    • ►  december (16)
    • ►  november (15)
    • ►  oktober (10)
    • ►  september (6)
    • ►  augustus (7)
    • ►  juli (4)
    • ►  juni (8)
    • ►  mei (5)
    • ►  april (12)
    • ►  maart (7)
    • ►  februari (8)
    • ►  januari (7)
  • ►  2013 (134)
    • ►  december (5)
    • ►  november (17)
    • ►  oktober (11)
    • ►  september (17)
    • ►  augustus (6)
    • ►  juli (5)
    • ►  juni (8)
    • ►  mei (10)
    • ►  april (14)
    • ►  maart (15)
    • ►  februari (13)
    • ►  januari (13)
  • ►  2012 (80)
    • ►  december (10)
    • ►  november (7)
    • ►  oktober (10)
    • ►  september (19)
    • ►  augustus (5)
    • ►  juli (7)
    • ►  juni (13)
    • ►  mei (5)
    • ►  april (4)

Linkjes

  • Bibliotheek
  • C.B.S. de Aquarel
  • C.B.S. Het Stroomdal
  • Doomijn
  • Gymnasium Celeanum
  • K.B.S. De Wilgenburg
  • M.F.C. De Bolder
  • Meander Bigband
  • Meander College
  • MoreThanKidz Poppejans
  • O.B.S. De Werkschuit
  • O.B.S. De Wieden
  • ODDC De Kameel
  • Onderwijscentrum De Twijn
  • S.W.A.
  • Sionskerk
  • Woonzorgcentrum Rivierenhof

Volgers

Thema Eenvoudig. Mogelijk gemaakt door Blogger.